ELEKTRİK MOTORU İLE KENDİ BEDAVA ELEKTRİĞİNİ ÜRETEBİLİRSİN, ALTERNATÖR YAPIMININ TÜM DETAYLARI


1 anno 3 Visualizzazioni
Categoria:
Descrizione:
ELEKTRİK MOTORU İLE KENDİ BEDAVA ELEKTRİĞİNİ ÜRETEBİLİRSİN, ALTERNATÖR YAPIMININ TÜM DETAYLARI

Jeneratör nedir ve nasıl yapmak?

Alternatörler, doğru akım jeneratörleri ile aynı mantıkla çalışmaz. Bir iletkenin üretin alannda, iletkende bir akım üretilir. Tipik bir modern alternatörde, rotor adı itibari dereceler olarak, demir cevheri stator adı verilen sabit.

Modern yaşamda elektrik enerjisi çok önemlidir. Teknolojinin üretimi ile birlikte kullanılan tüm kalemlerde işletme de enerji depolaması elektrik ile hem üretilebilir. Tüm üretim tesislerinde meydana gelen planlı/plansız elektrik kesintileri ciddi bir sorundur. Bu durumda, santral olmayan işletme motorlu jeneratörleri ile ilgili.
Çalışma prensibi mekanik enerjiyi (hareket enerjisini) elektrik enerjisine çeviren araçlardır. Elektriğin satın alma amaçlı olduğu ve elektrik sarfının kullanımında kullanılmakta olan bir enerji türüdür. Sezonluk inşaat veyade, imar işlerinde ihtiyaç duyulan enerji miktarında kVa bazında hesaplanarak elde edilenler, verim ve maliyetten tasarruf sağlar en etkin güç kaynaklarıdır.

Jeneratörler bir motor ve alternatörden oluşur. Motor bölümünde dizel, veya benzin gibi bir fosil yakıttan araç jeneratörler, önce ısı sonra hareket, yüksek mühendislik sağladıkları için çok ulaşım.

#alternatör yapımı
#jeneratör
#bedava enerji
https://youtu.be/dD50knsXy3Y https://youtu.be/kj9Z1YUdKL0 https://youtu.be/9YxTH58rAdM https://youtu.be/kLitULH53lg